İngilizce Zümresi

İngilizce Öğretim Metotlarımız:

Active Method ya da Callan Method:

İngilizce öğrenimi için gerçekten eşsiz bir yöntemdir. Bitmek bilmeyen soru-cevap cümleleri içerisinde, İngilizcenin en karmaşık cümle yapılarını bile rahatça anlayıp konuşmanızı sağlayan bu yöntem sayesinde İngilizce öğrenimi daha etkili ve keyifli hale dönüşmektedir.

Callan Method öğretmeninin rolü, yoğun dinleme ve konuşma çalışmalarının yapıldığı sınıf atmosferinde, öğrenciyi sürekli aktif ve yüksek odaklanmada tutarak, İngilizceyi konuşma tabanında algılanmasını sağlamaktır.

Callan kitaplarının kapalı tutulduğu ders süresince öğretmen, mimikleri ve hareketleriyle yeni kelimeleri tanıtıp, önceki derslerde öğrenilen cümle yapılarının içerisinde, öğrencileri anlamaya ve konuşmaya zorlar. Eğitimin başlangıcından itibaren İngilizce konuşmaya başlayan öğrenci motivasyonla birlikte özgüven sağlayıp, İngilizce konuşma çekingenliğini önce psikolojik olarak giderir sonra bunu alışkanlık haline getirir.


İngilizce Öğrenme Aşamaları

İngilizce öğrenirken eğitim genel olarak okuma, dinleme, yazma ve konuşma şeklinde ilerlemektedir.

İlk üç aşamada dilin yapısını, kurallarını, kelime çeşitliliğini öğrenirken, konuşma ile beraber temel İngilizce eğitimi tamamlamış olursunuz.

İngilizce öğrenme aşamaları, belli seviyelere göre gruplandırılır. Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) uluslararası bağlamda tanınmış bir standarttır. Bu programa göre 6 adet seviye bulunuyor.

  • A1 (Beginner) Seviyesi: Basit günlük yaşam ifadelerini konuşup, yazabilen, kendini tanıtabilen, kısa metinleri okuyup anlayabilen insanların bulunduğu seviyedir.
  • A2 (Elementary) Seviyesi: Yakınında olan alanlara dair cümleleri ve sık kullanılan ifadeleri anlayabilen, bilgi sahibi olduğunu konularda bilgi alışverişinde bulunabilen, kendi geçmişi hakkında basit açıklamalar yapabilen insanların bulunduğu seviyedir.
  • B1 (Intermediate) Seviyesi: İngilizce konuşulabilen ülkelerde karşılaşabileceği çoğu durumun üstesinden gelebilen, kendi ilgi alanları hakkında basit yazılar yazıp – konuşabilen, temel dilbilgisini kavramış olan insanların bulunduğu seviyedir.
  • B2 (Upper Intermediate) Seviyesi: Genel bilgisine hakim, kendini geniş kapsamda ifade edebilen, akademik çalışmalarda bulunabilen, hızlı okuyup – anlayabilen, akıcı bir konuşma diline sahip olan insanların bulunduğu seviyedir.
  • C1 (Advanced) Seviyesi: Akıcı ve dilbilgisi açısından doğru cümlelerle istediği konu hakkında yazılar yazabilen, kendi alanında olmasa bile uzun ve bilimsel makaleleri okuyup anlayabilen, dili rahatça konuşabilen insanların bulunduğu seviyedir.
  • C2 (Proficient) Seviyesi: Anadili gibi İngilizce konuşabilen, yazabilen, okuyabilen, akademik, iş ve politik konuları tartışabilen, iş terminolojisine hakim olan insanların bulunduğu seviyedir.
Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat Trabzon Evden Eve Nakliyat Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Trabzon Stor Perde Yıkama Trabzon Perde Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları