Ana Sınıfı Zümresi

“İnegöl’de eTwinning Projesine Katılan Tek Anaokulu Olmanın Gururunu Yaşıyoruz”

24-25 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleşen “13 İL 1000 e TWİNNER” adlı eTwinning Çalıştayı gerçekleştirildi. 13 ilden 14 eTwinning il koordinatörü ve eTwinning projelerinde tecrübeli mentör öğretmenler ile eTwinning projelerinde gönüllü olarak  yer almak isteyen 1000 öğretmenin görev aldığı çalıştayda okulumuz öğretmenleri de yer aldı.

Okulumuz Anasınıfı öğretmenimiz AYÇA KARLUK YILMAZ tarafından KURUCUSU olarak başlattığı  “RHYTHM TIME (RİTİM ZAMANI) eTwinning projemize Bilginler sınıfı ve Yıldızlar sınıfı öğrencilerimizle  birlikte uygulamaya başladık.

Bu projede öğrenciler;

  • Farklı sesleri tanıması ve ayırt etmesi
  • Bedeninden çıkan ritmik sesleri fark etmesi
  • Seslerin yönünü, yüksekliğini ve şiddetini fark etmesi
  • Geri dönüşümle ritim aletleri oluşturması
  • Doğadaki olağan sesleri ritim aletleriyle taklit etmesi
  • Farklı araç ve gereçlerin seslerini fark edip ritme dönüştürmeyi  hedeflemektedir.

Ülkemizin 10 ilinden 10 sınıfın ortak katılımıyla gerçekleştirilecek projede yer olan öğrenci ve velilerimize teşekkür eder, başarılar dileriz.


E-Tiwining Rhythm Time Projesi Kapsamındaki Çalışmalarımız

Çalışma 1:  Videoyu izlemek için tıklayınız.

Çalışma 2:  Videoyu izlemek için tıklayınız.

Çalışma 3:  Videoyu izlemek için tıklayınız.

Çalışma 4:  Videoyu izlemek için tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Abel Eğitim Kurumları Ana Sınıfı Zümreleri:

1. Öğrencilerin okula koşarak gelmesini sağlamak

Çocukların başarılı olmalarının sırrı; öğretmeninin ve okulunu sevmesidir. Çocukları yetişkinlerden ayıran, sınırsız keyif alma kapasiteleri… Çocuğun öğrenmekten zevk almasını ve okulu bir keyif kaynağı olarak görmesini önemsiyoruz. Çocukların öğrenmekten aldıkları doğal hazzı yitirmeden cesaretlendirilmeye, güvenilmeye ihtiyaçları var… Çocukların bu doğal güdüler ile yaratabilecekleri sınırsız… Çocukların öğrenmekten aldıkları doğal hazzı kaybetmeden, başarının kişisel gelişimleri olduğunu bilen bir eğitim anlayışını benimsiyoruz.

2. STEM modelinin temellerini atmak için en uygun sınıf

Bilgi sahibi olmak yerine bu bilgiyi nasıl değerlendirdiğimiz önemli. Bilgiyi kaynak olarak kullanıp onu verimli hale getirenlerin fark yarattığı bir dünyadayız. Hevesli çocuklar ve merak uyandıran, ilham veren öğretmenler… Eğitimin temel amaçlarından birinin bireylerin kendilerini eğitebilecek düzeye gelmeleri olduğunu biliyoruz. Öğrenme sürecinin dersin öncesine ve sonrasına da yayıldığı, öğrenme ortamıyla sınırlı kalmayan uygulamalarla çocukların yaşamını zenginleştirecek ve geleceğe ilham verecek yeteneklerini ve ilgilerini keşfetmelerine eşlik ediyoruz.

3. Farkındalığı yüksek çocuklar yetiştirmek

Çocukların doğuştan usta oldukları farkındalık alanlarını Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) çalışmalarıyla destekliyoruz. Rehberlik sistemimizin temel işlevini çocuğu iyi tanımak ve onu kendi gerçeğiyle kabul etmek oluşturuyor. Çocuğun kendini gerçekleştirme yolculuğunda, çocuğa özel yol haritası çizmenin önemini biliyoruz. Her çocuğa kendine özgü yolculuğunda destek olan ve yolunu aydınlatan bir rehberlik anlayışı ile eğitim veriyoruz.

4.Anasınıfı çocuklarına geleceğin büyükleri gözüyle bakmak

Çocukları bildikleimizle sınırlamak yerine bilmediklerimizi keşfetme yönünde cesaretlendiriyoruz. Çocuğun kim olacağı ve gelecekte ne yapmaya devam edeceği, şu anda edindiği deneyimle ilgili. Okulda ya da toplumda herkesin kendini güvende ve anlaşılmış hissetmesi önemli. Empati…. Şefkat… Sosyal Duygusal Öğrenme… Çocukların her döneminde ve her aşamasında yanlarında olup onların yaşamlarına dokunduğumuzun bilinci içinde, yaşam verimliliği için temel becerilerin gelişimine yardımcı olan bir anlayışla emek harcıyoruz.

5.Ana sınıfı İngilizce öğretimi için ilk basamaktır

Çocuklara İngilizce öğretmede kullanılan yöntemler, yaşlara göre farklılık gösterir.

Araştırmalara göre çocuklar için 0-6 yaş arası dönem yabancı dil öğrenmek için en iyi zamandır. Bu dönemde çocuk daha çok duyduğunu tekrar ve taklit yoluyla öğrenir. Televizyon, radyo gibi işitsel kaynaklar etkin rol oynar. Çocuklar sevdiği şeyleri yapmaktan ve taklit etmekten hoşlanırlar ve sevdiği şeyler üzerinden dil öğretmek daha etkili olur.

Okul öncesi dönemde çocuklarla yapılabilecek aktivitelerden bazıları şunlardır:

•Gösteri (Demonstration)

•Soru-cevap

• Drama ve rol yapma

• Benzetim

• İkili çalışmalar ve grup çalışmaları

• Pandomim

• Storytelling

ANA SINIFI  ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN LÜTFEN

LÜTFEN SOSYAL MEDYAMIZI TAKİP EDİNİZ!

Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat Trabzon Evden Eve Nakliyat Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Trabzon Stor Perde Yıkama Trabzon Perde Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları