ÖZEL İNEGÖL ORTAOKULU EĞİTİM ÖĞRETİME BAŞLADI

Etüt yok, ev ödevi yok, çanta taşımak yok kurslarla arasında koşuşturmak yok… Öğrencinin gelişimini sağlayacak her şey okulda öğretmen gözetiminde yapılıp bitiriliyor. Evde öğrenciye düşen tek sorumluluk kitap okuyarak dinlenmek, hobilerine zaman ayırmak.

BİREYE ÖZGÜ ÖĞRETİM MODELİ

2016-2017 eğitim ve öğretim yılına büyük bir heyecan ve coşkuyla başlayan Özel İnegöl Ortaokulu Kurucu Müdürü Özgen Yıldız, “12 yıl boyunca İnegöl´ümüzün eğitimde marka değeri olan Abel Dershanesinin birikim ve tecrübesini “Özel İnegöl Ortaokulu´na” dönüştürerek 2016-2017 öğretim yılında eğitimve öğretime başladık. Abel Dershanesinde uyguladığımız Abel Metod sayesinde öğrenciyi tanımaya ve kapasitesini en üst düzeye taşımayı hedefleyen bireye özgü öğretim modelini Özel İnegöl Ortaokuluna taşıyarak fark yaratmaya devam edeceğiz. Geçmişte Galatasaray Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi gibi nezih okullara yerleştirdiğimiz öğrenci başarılarına yeni halkalar eklemeye devam edeceğiz” dedi.

EV ÖDEVİ YOK!

Müdür Özgen Yıldız, “Bireysel farklılıkları dikkate alarak her öğrencinin ihtiyaçlarına uygun planlanan programlarla öğrencinin bireysel gelişimini sağlamaktayız. Öğretim yılı boyunca kaynağa dayalı planlama, dört tekrar programı, periyodik sınav, idari kontrol sınavı, dört tekrar sınavı ve kazanım ölçümleriyle her şey okulda öğretmen gözetiminde yapılıp bitirilmektedir. Okulumuzda ev ödevi verilmiyor. Öğrencilerimiz eve ödev taşınmıyorlar. Çünkü her öğrencinin ödev ihtiyaçları farklı farklıdır. Ev ödevlerinin öğrenci gelişimine hiçbir katkı sağlamadığı bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmıştır. Okulumuzda etüt yapılmamaktadır. Her öğrencinin müfredatı kendi içinde saklıdır. Bu nedenle her öğrencini bireysel farklılıkları kazanım radar ağlarıyla gözlemlenerek akademik gelişimleri sağlanıyor. Bu uygulama sayesinde kurslarla okul arasında koşuşturmaya da ihtiyaç kalmamaktadır. Her öğrencimiz için öğrenci gelişim dosyası ve ders etkinliği dosyası düzenlenmektedir. Öğrenci ve aile ile ilgili her şey Abel metod basamakları içerisinde planlanmıştır. Bu nedenle anne ve baba aylık periyodik sorumluluklarını yerine getirmek amacıyla okulumuza planlanan tarihlerde uygulayarak çocuğu hakkında en ayrıntılı bilgiye sahip olmaktadır. Bu da velinin okul ve çocuğuyla ilgili tüm kaygıları ortadan kaldırarak güven sağlamaktadır. 2008 yılında uyguladığımız veliye karne vermeyi Özel İnegöl Ortaokulumuzda uygulanmaya devam edeceğiz. Öğretim yılının sonunda her velimiz çocuğuyla birlikte kendi karnesini de almış olacaktır” dedi.

DOPDOLU PROGRAM

“Büyük bir heyecan ve coşkuyla 19 Eylül 2016 tarihinde eğitim ve öğretime başlayan okulumuz, ilk günden itibaren dopdolu bir programla eğitimini sürdürmüştür” diyen Keskin, “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz Anma etkinliği sinevizyon gösteriyle desteklenerek, 19 Mayıs 1919´da Mustafa Kemal ve arkadaşlarıyla yaptığı bağımsızlık ateşini özgürlük mücadelemiz 15 Temmuz´da bu toprağın evlatları tarafından zalimlere karşı istiklali ve istikbali için direnerek sürdürdüğü bilinci oluşturduğu etkinlikle hafta boyunca şiir, kompozisyon etkinlikle sürdürüldü. Uyum programı ile birlikte öğrencileri tanımaya yönelik tanısal testler uygulandı. Eğitim öğretime başladığımız üçüncü günde öğrencinin bir önceki yıl neler öğrendiği ölçmek amacıyla “okul kabul sınavı”mızı uyguladık. Okulumuz şehrimizin merkezinde bulunması öğrencilerimize de birçok avantaj sağlamaktadır. Güvenilen okul olmasının yanı sıra, öğrencilerimiz okulumuza yürüyerek gidip gelmektedirler. Öğle arasında isteyen öğrenciler okulumuzda veya evlerine giderek öğle yemeklerini yiyerek gelmektedirler. Velilerimiz istedikleri her an ve her saatte okulumuzu ziyaret edebilmektedirler” diye konuştu.

Müdür Özgen Yıldız, “Hızla değişen dünyanın yeni eğitim sistemine hazır olan Özel İnegöl Ortaokulumuz “çok özel bir okul” iddiasıyla başarı yolculuğuna kararlıkla devam etmektedir. Yavrularımızı ülkesini, milletini seven, sorumluluk sahibi, iyi karakterli, başarılı bireyler olarak hayata hazırlamaktayız. 2016-2017 eğitim öğretim yılımızın ülkemize hayırlı, uğurlu olmasını dilerim” şeklinde konuştu. ERDOĞAN GÜNDÜZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat Trabzon Evden Eve Nakliyat Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Trabzon Stor Perde Yıkama Trabzon Perde Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları