Abel Ortaokulu

ABEL ORTAOKULU

EĞİTİM ÖĞRETİM PROGRAMLARIMIZ:

Abel Metod:

Abel Eğitim Kurumlarında Bireye Özgü Eğitim Modeli “Abel Metod” uygulanır.

 • ABEL Eğitim Metodu uygulayarak;  Öğrencilerimizin ilkokulda kazandıkları akademik becerilerini  tekrar ederek pekiştirmelerini sağlamayı, müfredat gereği geliştirerek yeni kazanımlar kazandırmayı ve öğrencilerimizi geleceğe hazırlamayı hedefliyoruz.

Stem Metod:

Abel Eğitim Kurumlarında Abel Metod ile birlikte Etkinlik Tabanlı Eğitim Öğretim Modeli “STEM” uygulanır.

 • (STEM= Science-Fen, Technology-Teknoloji, Engineering-Mühendislik ve Mathematics-Matematik alanlarının baş harflerinden oluşmakta ve bu alanların birbirine entegre edilmesinde ortaya çıkan bir kavramdır.)

Ayrıca;

» Matematiksel düşünme ve yorumlama becerileri

»Türkçeyi etkin kullanma becerisi,

» Bilimsel projeler

» Olimpiyat çalışmaları

» Sanat ve atölye çalışmaları


YABANCI DİL PROGRAMLARIMIZ:

The Direct Method:

İngilizceyi ana dilinde olduğu gibi öğreten doğal bir yöntemdir. Sesli okuma, konuşma, makale yazma, internet kullanımı gibi etkinlikler sıkça kullanılır.

 • Anaokulu, ilkokulda temelli atılan İngilizce eğitimini geliştirerek İngilizceyi konuşma dili seviyesinde öğretmeyi hedefliyoruz.

DEĞERLER EĞİTİMİ:

 • Değerler eğitimi sayesinde öğrencilerimize ulusal değerlerimizi, gelenek görenek ve alışkanlıklarımızı kazandırmayı hedefliyoruz.

Ayrıca: 

 • Abel Eğitim Kurumlarında proje tabanlı eğitim öğretim modeline ağırlık verilir, isteyen her öğrencinin yetenekleri ve ilgi alanları doğrultusunda  her yıl birkaç tane proje yarışmasına katılmaları sağlanır.

 

 • Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar ve Müzik eğitimiyle öğrencilerimize en az birkaç dalda yarışmalara katılacak düzeyde beceriler kazandırmayı hedefliyoruz.

 

 • Başarılı öğrencilerimizi, olimpiyat çalışmaları gibi üst düzey çalışmalara yönlendirmeyi ve desteklemeyi hedefliyoruz.

 

 • Öğrencilerimizi 8. sınıfta girecekleri LGS’ye hazırlamak ve derece kazandırmayı hedefliyoruz.

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME:

 • Konu bitiminde
 • Ünite bitiminde
 • Dönem başı ve dönem sonlarında yapılan kazanım değerlendirme sınavları
 • Aylık düzenlenen genel tarama sınavları

Ölçme ve Değerlendirme Birimi tarafından değerlendirilerek rehberlik servisine sunulur. Rehberlik servisi elde etiiği verileri değerlendirerek öğrencilere, velilere ve sınıf rehber öğretmenine sunar.

ALT KAZANIM TELAFİSİ:

 • Ölçme ve Değerlendirme Birimi tarafından rehberlik servisine iletilen raporlar doğrultusunda öğrencinin geçmiş yıllara ait kazanım eksikleri varsa saptanıp her öğrenciye birebir telafi programı düzenlenir.

LGS HAZIRLIK PROGRAMI:

8. sınıf sınav hazırlık programı LGS komisyonu tarafından hazırlanır, öğrenci ve velilere gerekli duyurular yapıldıktan sonra hafta içi + cumartesi günleri kesintisiz şekilde uygulanır.

MEB ORTA ÖĞRETİM KURUMLARI DERS DAĞITIM ÇİZELGESİ

 

Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat Trabzon Evden Eve Nakliyat Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Trabzon Stor Perde Yıkama Trabzon Perde Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları