Abel Anadolu Lisesi (Proje Sınıfı)

Abel Anadolu Lisesi Proje Sınıfı:

LGS sonuçlarına göre ilk %10′a giren öğrenciler için hazırlanan sınıflara Özel Proje Sınıfı diyoruz.


LGS’de İlk % 10’a Giremeyen Öğrenciler,

Proje Anadolu Lisesine  Kayıt Yapamadığımız için Üzgünüz!


Bu sınıfımıza LGS ilk %10’dan maksimum 12 öğrenci alınır ve  4 yıl boyunca bu öğrencilerimize Fen Lisesi müfredatı uygulanır.  Öğrenci ve velilerimizle, verdiğimiz sözde duracağımızın garantisi  için karşılıklı 4 yıllık özel sözleşme imzalıyoruz. İnegöl Fen Lisesini kazanan ya da az bir farkla kaçıran öğrencilerimiz bizi tercih ettikleri takdirde sınıfın büyük bölümünü Özel Derece Grubuna taşıma ve Ulusal bazda dereceler yapma sözü veriyoruz.


Proje Anadolu Lisesine Kayıt Sözleşmesini Okumak için Tıklayınız

PROJE-ANADOLU-LİSESİ-KAYIT-SÖZLEŞMESİ


ABEL Anadolu Lisesi Proje (Derece) Sınıfında Neler Bulacaksınız?

12 kişilik çok özel ve homojen sınıflar,

Yüzdelik dilime göre eğitim-öğretim bursu,

Her öğrenci için özel eğitim koçluğu uygulaması,

Fen Lisesi müfredatı ile 4 yıl eğitim-öğretim görme imkanı,

Etkin öğretme kriterlerine göre mülakattan geçirilerek seçilmiş tecrübeli eğitim kadrosu,

Ağırlıklı İngilizce ders programı, etkinliğe dayalı dil öğretimi,

Avrupa Birliği projelerine katılma imkanı,

Olimpiyat çalışmalarına katılma imkanı,

Özel Derece Gruplarına seçilme şansı,

Üniversite hazırlık çalışmaları,

Tıp Fakültelerine yerleştirme hedefi,

Yukarıdaki şartların uygulanmasına yönelik 4 yıllık sözleşme,


 Proje Sınıfına Kayıt Yaptıracak Öğrencilerimiz İçin;


Niçin Proje Anadolu Lisesi?

Milli Eğitim Bakanlığı 2014 yılında “proje okul” uygulamasını başlattı. Bu uygulamaya göre, İnegöl’de başarılı Anadolu Liselerinden hiçbiri proje okul kapsamında yer almadı. Bu proje kapsamında İnegöl’den sadece 3 okul bu gruba dahil edildi.

Bu okullar:

  • Şehit Fevzi Başaran Anadolu İmam Hatip Lisesi (Kız/Erkek) toplam 120 öğrenci,
  • Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi (Kız/Erkek) toplam 90 öğrenci,
  • İnegöl Mediha Hayri Çelik Fen Lisesi (Kız/Erkek) toplam 120 öğrenci,

İnegöl Fen Lisesini çok az bir farkla kaçıran öğrenciler, diğer proje okullarına gitmeyi kabul etmedikleri için   mahalle okullarına ya da yüklü paralar ödeyerek özel okullara kayıt yaptırmak zorunda kalırlar. Aldığımız dönütlere baktığımızda, özel okullar başarılı öğrenciler için homojen sınıflar oluşturamadıkları için öğrencilerin istedikleri nitelikte eğitim öğretim alamadıkları görülmektedir.

ABEL Anadolu lisesi, istediği liseye yerleşemeyen öğrenciler için Anadolu Lisesi hayallerini gerçekleştirecektir. Çünkü ABEL Anadolu Lisesinde her öğrenci kendi seviyesine uygun homojen sınıflarda eğitim öğretim görme ayrıcalığına sahiptir.

Ayrıca ABEL Anadolu Lisesi bünyesinde açacağımız; ANADOLU LİSESİ PROJE SINIFI  sayesinde Fen Liseleri  ve Kaliteli Anadolu Liselerinde okumak isteyen öğrencilerimizin kaybettikleri şanslarını geri vermeyi hedefliyoruz.

Öğrenci Kaydı İçin: 2020 – 2021 Öğretim yılı için okulumuza Milli Eğitim Bakanlığı’nın uyguladığı Lise Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarına göre indirimli 9. sınıf öğrencileri alınacaktır. LGS’de öğrencinin başarı sırasına göre yukarıda belirlenen oranlarda eğitim öğretim ücretinden başarı bursu verilecektir.


Proje Anadolu Lisesinde Eğitim Öğretim Hedeflerimiz:

  • Eksiksiz bir eğitim öğretim ortamı hazırlamayı hedef edinmiş yönetim kadromuz; akademik,  sosyal ve sportif alanlarda kendilerini yetiştirmek isteyen öğrencilerimiz için  daha özel imkanlar sunan, donanımlı laboratuvar ve kütüphanesiyle, teknolojinin en iyi şekilde kullanıldığı derslikleriyle,  konferans salonları, spor sahaları, branş derslikleri, sunu salonları… gibi  eksiksiz bir kampüs hazırlamayı hedeflemektedir.
  • 9. ve 10.sınıflarda; Sosyal, Matematik ve Fen dersleriyle birlikte İngilizce eğitimine ve Olimpiyat ve Proje çalışmalarına en üst düzeyde yer vermeyi hedefliyoruz.
  • 11. ve 12. Sınıflarda; Branş sınıflarında, ileri düzey eğitim-öğretimle birlikte  11.sınıflarda TYT müfredatını bitirmek, 12. Sınıflarda da AYT müfredatını bitirmek her zamanki gibi en büyük hedefimiz olacaktır.
  • 11.Sınıflarda ÖDS sınıfları 12.sınıftaysa ÖDG sınıfı oluşturmak en önemli hedeflerimizden biridir.

Abel Anadolu Lisesi Proje Sınıfında sürekli  ders çalışmıyorlar. Eğitim koçlarının gözetiminde sosyal hayatın içindeler.


ORTA ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ: OÖK

Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat Trabzon Evden Eve Nakliyat Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Trabzon Stor Perde Yıkama Trabzon Perde Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları