İnsanı Düzelt

İNSANI DÜZELT, DÜNYA DÜZELSİN !

   

            Adam Pazar sabahı kalktığında bütün haftanın yorgunluğunu çıkarmak için pijamalarını giyer ve eline gazetesini alır. Düşüncesi bütün gün miskinlik yapıp evde oturmaktır.

 

            Tam bunları düşünürken oğlu koşarak gelir ve sinemaya ne zaman gideceklerini sorar. Baba, bu hafta sonu oğlunu sinemaya götürmeye söz vermiştir, ama hiç dışarı çıkmak istemediğinden bir bahaneyle oğlunu başından savmak ister.

 

            Birden gazetenin promosyon olarak verdiği dünya haritası gözüne ilişir. Önce dünya haritasını küçük parçalara ayırır ve oğluna ; “EĞER BU HARİTAYI BİRLEŞTİRİP DÜZELTEBİLİRSEN SENİ SİNEMAYA GÖTÜRECEĞİM” der. İçinden de “Oh be kurtuldum! En iyi Coğrafya profesörünü bile getirsen, bu haritayı akşama kadar düzeltemez.”der.

 

            Aradan on dakika geçtikten sonra oğlu babasının yanına koşarak gelir. “Baba haritayı düzelttim, artık sinemaya gidebiliriz.” der. Adam önce oğlunun söylediğine inanamaz. Ama haritanın tamamlandığını görünce hayretler içinde bunu nasıl yaptığını sorar.

 

            Çocuk şu cevabı verir : “Bana verdiğin haritanın arkasında bir insan resmi vardı “İNSANI DÜZELTTİĞİM ZAMAN DÜNYA DA KENDİLİĞİNDEN DÜZELİVERDİ.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat Trabzon Evden Eve Nakliyat Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Trabzon Stor Perde Yıkama Trabzon Perde Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları