Abel Fen ve Teknoloji Koleji

 

2019-2020 Eğitim öğretim yılında faaliyete başlayan  Fen ve Teknoloji Kolejimiz; Fen Lisesine gitmek isteyen ancak bazı olumsuzluklar yüzünden bu hedeflerini kaçıran öğrencilerin, Fen Lisesi hayallerini gerçekleştirecektir.

Fen ve Teknoloji Kolejinde Fen Lisesi Müfredatına ek olarak; Bilişim Teknolojileri Veri Tabanı Programları da öğretilmektedir.

FEN VE TEKNOLOJİ KOLEJİ-VERİTABANI BÖLÜMÜ TANITIM VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Kısaca Veri Tabanı Dalı, Teknoloji Çağının gereksinimlerini içeren programların öğretildiği bir bölümdür.Niçin Fen ve Teknoloji Koleji?

  1. 4 yıl kesintisiz Fen Lisesi Müfredatı uygulama,

  2. Fen Lisesi müfredatıyla birlikte, veri tabanlı programlama, grafik ve simülasyon dersleri ve eğitimi,

  3. Fen ve Teknoloji Lisesine kayıt yaptıran her öğrenciye yıllık 4.500-6.000 TL arası Devlet desteği,

  4. Fen ve Teknoloji Lisesine Kayıtlı tüm öğrenciler için, tüm masrafları Avrupa Birliği fonlarından karşılanmak üzere, İngilizce pratiği ve inceleme Gezileri.

  5. Fen ve Teknoloji Lisesine kayıtlı tüm öğrenciler için tüm masrafları Avrupa Birliği Fonlarından karşılanmak üzere Avrupa Birliği Ülkelerinde bir yıl staj yapma imkanı.

  6. Fen ve Teknoloji Lisesinden mezun olan her öğrenciye kendi dalındaki Mühendislik Fakültelerini tercih ettikleri takdirde ortalama olarak 100 puanlık EK puan avantajı.

(Örnek olarak: Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini  kazanmak için bir öğrencinin 412.454 puan alması gerekirken, Fen ve Teknoloji Lisesinden mezun olan bir öğrenci için 322.464 puan alması yeterlidir. )

  1. Fen ve Teknoloji Lisesinden mezun olan tüm öğrenciler EUROPAS (Avrupa Mesleki Yeterlilik Belgesi) belgesine sahip olacakları için, istedikleri takdirde, her hangi bir Avrupa Birliği ülkesinde teknisyen olarak çalışma imkanı,

  2. Fen ve Teknoloji Lisesinden mezun olan tüm öğrenciler, arzu ettikleri takdirde okulumuzun protokol anlaşması yaptığı ve öğrencilerin staj yaptıkları seçkin iş çevrelerinde teknisyen statüsünde dolgun maaşla çalışmaya başlama imkanı,

  3. Fen ve Teknoloji Lisesinden mezun olan her öğrenciye Teknisyenlik Belgesi ve kendi iş yerini açma imkanı.


Özet Olarak

Fen ve Teknoloji lisesini tercih eden her öğrenci, kayıt yaptırdığı gün kazanmaya başlar, mezun oldukları zaman aldığı Fen Lisesi Eğitimi gereği istediği Üniversiteyi tercih edeceği gibi, kazandığı Teknoloji Eğitimi gereği  kendi dalıyla ilgili Mühendislik Fakültelerini kazanmayı garantiler. İstediği takdirde hem ülkemizin seçkin Sanayi Kuruluşlarında hem Avrupa Birliği ülkelerinde dolgun maaşla çalışmaya başlar.

FEN VE TEKNOLOJİ KOLEJİ-BİLİŞİM BÖLÜMÜ TANITIM VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

FEN VE TEKNOLOJİ KOLEJİ-PROJRE ÇALIŞMALARI  İÇİN TIKLAYINIZ


BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜYLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İÇİN (açıldı) : Bilişim Teknolojileri Alanı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DERS DAĞITIM ÇİZELGESİ:BİL TEK

ENDÜSTRİYEL OTOMASYON BÖLÜMÜYLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İÇİN (Açılacak) :ENDÜSTRİYEL OTOMASYON

ENDÜSTRİYEL TASARIM BÖLÜMÜYLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İÇİN (Açılacak) :TASARIM TEKNOLOJİLERİ

Trabzon Evden Eve Nakliyat Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat Trabzon Evden Eve Nakliyat Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat