Abel Anadolu Lisesi

Proje Anadolu Liseleri:

Milli Eğitim Bakanlığı Mart 2014 yılında “proje okul” uygulamasını başlattı. Bu uygulamaya göre, İnegöl’de başarılı Anadolu Liselerinden hiç biri proje okul kapsamında yer almadı. Bu proje kapsamında İnegöl’den sadece 3 okul bu gruba dahil edildi.

 

Bu okullar:

 • Şehit Fevzi Başaran Anadolu İmam Hatip Lisesi (Kız/Erkek) toplam 120 öğrenci,
 • Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi (Kız/Erkek) toplam 90 öğrenci,
 • İnegöl Mediha Hayri Çelik Fen Lisesi (Kız/Erkek) toplam 120 öğrenci,

İnegöl Fen Lisesini çok az bir farkla kazanamayan öğrenciler, diğer proje okullarına gitmeyi kabul etmedikleri için   mahalle okullarına ya da yüklü paralar ödeyerek özel okullara kayıt yaptırmak zorunda kaldılar. Aldığımız dönütlere baktığımızda, özel okullar başarılı öğrenciler için homojen sınıflar oluşturamadıkları için öğrencilerin istedikleri nitelikte eğitim öğretim alamadıkları görülmektedir.

ABEL Anadolu lisesi, istediği Liseye yerleşemeyen öğrenciler için Anadolu Lisesi hayallerini gerçekleştirecektir. Çünkü ABEL Anadolu Lisesinde her öğrenci kendi seviyesine uygun homojen sınıflarda eğitim öğretim görme ayrıcalığına sahip olacaktır.

Ayrıca ABEL Anadolu Lisesi bünyesinde açacağımız; ANADOLU LİSESİ PROJE SINIFI  sayesinde Fen Liseleri  ve Kaliteli Anadolu Liselerinde okumak isteyen öğrencilerimizin kaybettikleri şanslarını geri vermeyi planlıyoruz.

Öğrenci Kaydı İçin: 2019-2020 Öğretim yılında okulumuz 9.sınıfına Milli Eğitim Bakanlığı’nın uyguladığı Lise Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarına göre indirimli öğrenci alınacaktır. LGS ‘de öğrencinin başarı sırasına göre aşağıda belirlenen oranlarda Eğitim Öğretim ücretinden başarı bursu verilecektir.


 


Eğitim Öğretim Hedeflerimiz:

 • Eksiksiz bir eğitim öğretim ortamı hazırlamayı hedef edinmiş yönetim kadromuz; akademik,  sosyal ve sportif alanlarda kendilerini yetiştirmek isteyen öğrencilerimiz için  daha özel imkanlar sunan, donanımlı laboratuvar ve kütüphanesiyle, teknolojinin en iyi şekilde kullanıldığı derslikleriyle,  konferans salonları, spor sahaları, branş derslikleri, sunu salonlar… gibi  eksiksiz bir kampüs hazırlamayı hedeflemektedir.
 • 9. ve 10.sınıflarda; Sosyal, Matematik ve Fen dersleriyle birlikte İngilizce eğitimini ve Olimpiyat ve Proje çalışmalarına en üst düzeyde yer vermeyi hedefliyoruz.
 • Ancak 2020-2021 Eğitim yılı itibariyle Eğitim modelimiz değişeceği için bu konudaki hazırlıklarımıza da başlayacak ve değişime uyum sağlayacağız. Yeni  lise modeli, 2020 eylül ayından itibaren 9. Sınıftan başlayarak uygulanmaya başlayacak dolayısıyla 2019 da kayıt yaptıran öğrencilerimiz alışkın olduğumuz kazanım modeliyle eğitim öğretimlerini sürdürecekler ve YKS ye gireceklerdir.
 • 11. ve 12. Sınıflarda; Branş sınıflarında, ileri düzey eğitim-öğretim vermenin yanında, 11.sınıflarda TYT müfredatını bitirmek, 12. Sınıflarda da AYT müfredatını bitirmek her zamanki gibi en büyük hedefimiz olacaktır.

Ara sınıflara kayıt için okulumuza gelerek okul müdürümüz ya da kayıt kabul birimimizle görüşünüz.


Abel Anadolu Lisesi Proje Sınıfında ne Bulacaksınız?

 1. LGS de ilk % 10 luk dilimden oluşturulan Proje Sınıfı,
 2. 12 kişilik çok özel ve homojen sınıflar,
 3. % lik dilime göre eğitim-öğretim bursu,
 4. Her öğrenci için özel eğitim koçluğu uygulaması,
 5. Fen Lisesi müfredatı ile 4 yıl eğitim-öğretim görme imkanı,
 6. Etkin öğretme kriterlerine göre mülakattan geçirilerek seçilmiş tecrübeli eğitim kadrosu,
 7. Ağırlıklı İngilizce ders programı, etkinliğe dayalı dil öğretimi,
 8. Avrupa Birliği projelerine katılma imkanı,
 9. Üniversite hazırlık programları, Tıp Fakültelerine yerleştirme hedefi,
 10. Yukarıdaki şartların uygulanmasına yönelik velilerimizle 4 yıllık sözleşme yaparak öğrencilerimizin 4 yıllık Fen Lisesi eğitim almalarını garanti ediyoruz.

Proje Anadolu Lisesi Eğitim Bursu İmkanı

BAŞARI DİLİMİ ARALIĞI ( % ) ABEL EĞİTİM BURSU
1,00-3,00 100%
3,01-5,00 50%
5.01-7,00 30%
7.01-10,00 25%
10.01-15.00 20%
15.01-20,00 15%
20.01-25.00 10%
25.01-50.00 5%

ORTA ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ: OÖK

Trabzon Evden Eve Nakliyat Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat Trabzon Evden Eve Nakliyat Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat