Eğitim-Öğretim Hedeflerimiz

Bireye Özgü Eğitim (Abel Eğitim Metod):

Özel ABEL Okulların varlık sebebi öğrencilerdir. Bu sebeple, okulumuzda alınacak   her türlü idari  kararın odağında  öğrencilerin mutlu ve başarılı olması şartı aranır.

Akademik Eğitim:

ABEL eğitim kurumlarında, Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen akademik müfredat eksiksiz uygulanır. Kazanım eksiklikleri teşhis ve tedavi edilir. İstekli öğrencilerimize ileri düzeyde akademik programlar verilerek olimpiyat yarışmalarına hazırlanır.

Teknoloji Eğitimi:

Okulumuzda ana sınıfından başlanarak öğrenci yaş ve seviyesine göre; Bilgisayar,  Bilişim Teknolojileri, Endüstriyel otomasyon ve Tasarım Programları eğitimi verilir.

 Dil Eğitimi:

ABEL Eğitim Kurumlarında; Okulların normal müfredatlarıyla beraber, geleceğin teknolojisini kullanma ve teknolojinin dili olan İngilizceyi de öğretmeyi hedefliyoruz. İngilizceyle birlikte ikinci bir yabancı dil eğitimi de hedeflerimiz arasındadır.

 Yetenek Eğitimi:

Her öğrencinin yeteneklerinin belirleyip, yeteneklerine göre yönlendirilmesi, yeteneklerine göre eğitilmeleri çok önemlidir. Yetenek eğitim programı:

  • kademe: Çocukluk çağındaki öğrencilerin, ilgi alanları tespit edilip Fen-Sosyal-Sanat alanlardan birine yönlendirilmesiyle başlar.
  • kademe: Fen-Sosyal-Sanat alanlarına seçilen öğrencilere ileri düzeyde eğitim verme hedeflenir.

Değerle Eğitimi:

Değerler kısaca; birey, grup ve toplum olarak tercihlerimize yön veren yargılarımız olarak ifade edilebilirler.

Mustafa Kemal Atatürk: “Millî ahlâkımız, uygar esaslarla ve özgür fikirlerle beslenmeli ve sağlamlaştırılmalıdır…”   diyerek Türk Milletinin kendine has değerlerinden bahsetmiş ve bu değerlerin öğrencilere zorlama yada ezberletme yoluyla değil, çağın anlayışına ters düşmeden, sevdirilerek ancak öğrencilerin karakterleri haline dönüştürüle bileceğine işaret etmektedir.

Okulumuzda isteyen öğrencilere Kura’n Eğitimi ve diğer dini bilgiler özellikle verilir.

Disiplin Anlayışı:

Disiplin anlayışımız kısaca; “okulda eğitim öğretim ikliminin oluşturulmasıdır.” Disiplin ikliminin oluşturulması, güvenlikten kurucuya kadar herkesin üzerine düşen görevleri (duyarlı davranmasıyla) yapmasıyla mümkündür.

 Kariyer Seçimi:

Lise sona kadar yeteneklerine göre yetiştirilen öğrencilerimizin, bireysel gelişmişlik düzeylerine göre hayat boyu mutlu olacakları dala yönlendirilmesi ve hazırlanması şeklinde ifade edebiliriz.

Trabzon Evden Eve Nakliyat Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat Trabzon Evden Eve Nakliyat Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat