Eğitim-Öğretim Hedeflerimiz

Akademik Eğitim:

ABEL eğitim kurumlarında, Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen akademik müfredat eksiksiz uygulanır. Kazanım eksiklikleri teşhis ve tedavi edilir. İstekli öğrencilerimize ileri düzeyde akademik programlar verilerek olimpiyatlara hazırlanır.

Bilgisayar ve Yazılım Eğitimi;

Okulumuzda ana sınıfından başlanarak öğrenci yaş ve seviyesine göre; Bilgisayar,  Bilişim Teknolojileri, Veri tabanlı Programlama, Endüstriyel otomasyon ve Tasarım Programları eğitimi verilir.

 Dil Eğitimi:

ABEL Eğitim Kurumlarında; Okulların normal müfredatlarıyla beraber, geleceğin teknolojisini kullanma ve teknolojinin dili olan İngilizceyi de öğretmeyi hedefliyoruz. İngilizceyle birlikte ikinci bir yabancı dil eğitimi de hedeflerimiz arasındadır.

 Yetenek Eğitimi (STEM):

Her öğrencinin yeteneklerinin belirleyip, yeteneklerine göre yönlendirilmesi, yeteneklerine göre eğitilmeleri çok önemlidir. Yetenek eğitim programı:

  • I.kademe: Çocukluk çağındaki öğrencilerin, ilgi alanları tespit edilip Fen-Sosyal-Sanat alanlardan birine yönlendirilmesiyle başlar.
  • II.kademe: Fen-Sosyal-Sanat alanlarına seçilen öğrencilere ileri düzeyde eğitim verme hedeflenir.

Bireye Özgü Eğitim (Abel Eğitim Metod):

Özel ABEL Okulların varlık sebebi öğrencilerdir. Bu sebeple, okulumuzda alınacak   her türlü idari  kararın odağında  öğrencilerin mutlu ve başarılı olması şartı aranır.

Bireye Özgü Rehberlik (Öğrenci Koçluğu):

Özel ABEL Okullarında her öğrencinin bir Eğitim Koçu vardır.  Eğitim koçları öğrencilerinin eğitim-öğretimle ilgili her türlü işleri planlar-takip eder-müdahale eder ve sürekli olarak velilerle iş birliği içindedir.

Meslek edindirme:

Özel ABEL Okullarında her öğrencinin bir mesleğe sahip olmaları hedeflenir.

Bir Üst Eğitim Kurumuna Hazırlık:

Özel ABEL Okullarında her öğrencinin bir üst Eğitim Kurumuna hazırlanması bir gelenektir.

RESME TIKLAYINIZ

Trabzon Evden Eve Nakliyat Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat Trabzon Evden Eve Nakliyat Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat